لیست کتاب های انتشارات آفرینگان در نمایشگاه کتاب 96
انتشارات هیلا و آفرینگان
عنوان: حضور «وحشی» اثر دیوید آلموند در کتابفروشی‌ها
نویسنده:
تاریخ: 1/اسفند/1394


رمان «وحشی» نوشته دیوید آلموند نوشته دیوید آلموند با ترجمه نسرین وکیلی توسط انتشارات آفرینگان منتشر و راهی بازار نشر شد.
به گزارش خبرنگار مهر، رمان «وحشی» نوشته دیوید آلموند به تازگی با ترجمه نسرین وکیلی توسط انتشارات آفرینگان منتشر و راهی بازار نشر شده است. نسخه اصلی این کتاب در سال ۲۰۰۸ منتشر شده و تصویرگری آن به عهده دیو مک کین بوده است.

مخاطبان اصلی این کتاب، کودکان گروه سنی ج هستند. پیش از شروع داستان، این جمله در کتاب درج شده است: «تقدیم به آن هایی که وحشی درون خود را کشف کرده‌اند.» و نویسنده در ابتدای داستانش، این اثر را این گونه معرفی می کند: شاید باور نکنید ولی واقعیت دارد. من داستانی نوشتم به اسم «وحشی» درباره یک بچه وحشی که در خرابه‌های کلیسایی قدیمی در دل جنگل برجس وودز زندگی می‌کرد تا این که بچه وحشی جان گرفت و وارد دنیای واقعی شد. من این داستان را بلافاصله پس از مرگ پدرم نوشتم...

دیوید آلموند به عنوان یک نویسنده و برنده جایزه هانس کریستین اندرسون، شهرت جهانی خود را مدیون کتاب هایی است که برای کودکان و نوجوانان نوشته است. او چند عنوان از رمان هایش را به صورت نمایشنامه هم درآورده که روی صحنه تئاتر اجرا شده اند. این نویسنده به قدرت شفابخشی داستان قائل است و می گوید: داستان ها موجودات زنده ای هستند که منتظر من اند؛ به محض این که شروع به نوشتن می کنم، گویی خودشان، خودشان را ادامه می دهند.

دیو مک کین تصویرگر کتاب «وحشی» نیز جوایز اسمارتیز، نیویورک تایمز و جایزه بهترین کتاب مصور سال را در کارنامه دارد. او اولین فیلم سینمایی خود را به نام میررماسک در سال ۲۰۰۵ ساخت.

داستان کتاب «وحشی» ۱۱ فصل دارد که در قسمتی از آن می خوانیم:

یک شب در خواب عمیقی بودم و خواب می دیدم. اما مادرم تکانم داد و بیدارم کرد. با صدای آرامی گفت: «بلو، بلو، حالت خوب است؟»

به من گفت که در خواب گاه غرغر و گاه دندان قروچه می کردم. اولش اصلا نمی توانستم حرف بزنم. بعد کم کم با صدایی مثل ناله کردن گفتم که خوبم و خواب می دیدم. مادر آهسته گفت: «نگرانت شده بودم.»

چشم هایم را مالیدم و لبخند زدم. نور ماه از پنجره اتاق به داخل می تابید. من و من کنان گفتم: «در جنگل برجس وودز توی غاری بودم و داشتم خرگوش می خوردم.»

مادر خندید. من هم خواب آلود با او خندیدم. دلم نمی‌خواست بیدارِ بیدار شوم. همه چیزِ خواب برایم واقعی بود. هنوز بوی وحشی توی دماغم بود. دست‌هایم را زیر نور ماه گرفتم که مطمئن شوم خوبی نیستند.نه، خونی نبودند. مامان دستش را روی سرم کشید. من در این فکر بودم که ایرادی ندارد همه چیز را به مامان بگویم.

گفتم: «یک آدم وحشی هم با من بود.»

«وحشی؟»...

این کتاب با ۷۸ صفحه مصور رنگی، شمارگان هزار و ۶۵۰ نسخه و قیمت ۹۰ هزار ریال منتشر شده است.

نام کتاب: وحشی
نویسنده: دیوید آلموند
مجموعه:
قیمت: 90000ريال
شابک: 978-600-391-006-5
سال چاپ: 1394
نوبت چاپ: 1
نوع جلد: شومیز
قطع کتاب: رقعی
تعداد صفحات: 0
وزن کتاب: 0
توضیحات کتاب:داستان وحشي را نويسنده- ديويد آلموند- در كودكي و با تخيل بچگانه‌اش نوشته است: در زمان تحصيل در مدرسه معلم مشاور مدام مرا از كلاس بيرون مي‌كشيد و از من مي‌‌خواست افكار و احساساتم را بنويسم. او مي‌گفت هدفش از اين كار اين است كه من دردهايم را بشناسم و در زندگي‌ام هميشه پيشرفت كنم؛ مدتي سعي‌ام را كردم اما كم‌كم خواسته‌اش به نظرم احمقانه آمد و همين باعث شد كه حس بدتري پيدا كنم. او اولين بار در كودكي داستان پسربچة وحشي‌اي را مي‌نويسد كه در جنگل به تنهايي زندگي مي‌كند. آلموند به تدريج افراد ديگري را به داستان زندگي پسرك وحشي اضافه مي‌كند. پسركي كه نه خانواده‌اي داشت و نه دوستي. او اصلاً نمي‌دانست از كجا آمده و حتي نمي‌توانست درست حرف بزند.
آن روز حس مي‌كردم خودم درست درون داستان وحشي هستم، همان طور كه وحشي درست درون من زندگي مي‌كرد. اصلاً حواسم به درس نبود. وانمود مي‌كردم به درس گوش مي‌دهم اما به محض اين كه چشمم را مي‌بستم، سر از جنگل «برجس وودز» در مي‌آوردم و او هم با من بود. انتهاي غار او، كنار آتش بودم. از يك قوطي حلبي با سر و صدا آب مي‌خوردم و توت و ريشه‌هاي خوراكي مي‌جويدم.
«ديويد آلموند» شهرت جهاني‌اش را مديون آثاري است كه براي كودكان و نوجوانان نوشته كه جوايز زيادي گرفته است. كتاب‌هاي ديگر او عبارتند از: اسكليگ (برندة ديپلم افتخار شوراي كتاب كودك و نوجوان و نيز برندة جايزه بهترين كتاب به انتخاب انجمن ناشران ايران)، چشم بهشتي و پدرِ اسلاگ و همچنين رمان قلب پنهان.  

کتاب های مرتبط

تمامی حقوق این سایت متعلق به انتشارات آفرینگان می باشد
Copyright © 2015, by Afarinegan Publication. All rights reserved.
پرتال ناشرین نسخه 3 . طراحی ، توسعه و بهینه سازی توسط شرکت ارتباط قرینه